Víkendové počasie.

26.4.2013 7:25 | Autor: redakcia

Už niekoľko dní sa objavuje v médiách správa, že cez víkend nás bude ovplyvňovať navlnený studený front.
Prvé informácie hovorili o rýchlom presune cez naše územie spolu s prehánkami a b búrkami a aj s citeľným ochladením. Vo štvrtok to už nebolo také jasné…. front sa začína vlniť, spomaľovať svoj postup a pásmo zrážok a aj ochladenie sa malo odohrávať viac na západ od nás.
Dnes to vyzerá tak, že zvlnený studený front bude pomaly postupovať na východ, viac zrážok a citeľné ochladenie prinesie na územie Nemecka a Čiech. Pred ním k nám bude prúdiť od juhu-juhozápadu teplý vzduch.
Dnes ešte do 28 °C , s minimom oblačnosti a bez zrážok.
Sobota už oblačnejšia, len do polooblačna, s ojedinelými prehánkami a búrkami, najmä na severe a v horských oblastiach, s minimálnym ochladením.
V nedeľu sa front dostane bližšie k nášmu územiu, pribudne oblačnosť , zrážky budú častejšie, častejšie sa objavia aj búrky a „ochladí“ sa na 18 až 25 st.
Modely z dnešného ranného behu naznačujú, že zbytky rozhrania a chladnejší vzduch budú ovplyvňovať naše počasie aj na začiatku budúceho týždňa, kedy sa budú vyskytovať prehánky, búrky, ale stále bude nadpriemerne teplo, až do 28 st.
Oblačnosť a zrážky zabránia, aj napriek prúdeniu veľmi teplého vzduchu k nám, vzostupu denných teplôt až na hodnotu 30°C. Ale to nevadí, stále bude teplo, horúco…. a v takomto duchu začne aj najkrajší mesiac roku.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....