Čo sa na nás chystá….

20.5.2013 19:36 | Autor: redakcia

Dnes k nám natiekol chladnejší vzduch za studeným frontom, ktorý sa počas celej noci prejavoval búrkami na mnohých miestach krajiny.

Utorok sa bude stred Európy nachádzať v poli nikoho.  Aj počasie bude také… nemastné, neslané… polooblačno, oblačno, sem-tam prehánka. V takomto poli sa začne vytvárať nad Talianskom samostatná tlaková níž, ktorá sa v priebehu stredy začne presúvať cez Maďarsko až k nášmu územiu  a…

…. a to bude znamenať vťahovanie chladného vzduchu od severu najskôr nad západ SK a potom sa do takéhoto vzduchu namočí celé územie. Predpokladáme strihové zrážky, ktoré budú miestami aj výdatné, z dnešného pohľadu nad západom krajiny. Samozrejme, ochladí sa a bude výdatne fučať od severozápadu.

Štvrtkové ráno bude ešte pomerne teplé, 13 až 8 st, ale cez deň sa vzduch zohreje len na 11 až 16 st, len na juhu výhodu bude do 18 °C.  Najhoršie to bude na severozápade a krajnom západe, kde bude mať štvrtok  jesenný charakter a silný vietor bude ešte umocňovať pocit chladu.

Studený vzduch v sobotu a v nedeľu stlačí nočné teploty v horských dolinách a kotlinách až k 2 °C vo výške meteorologickej búdky, čo znamená, že pri zemi sa môže objaviť prízemný mráz .

 

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....