Čo sa na nás chystá….

20.5.2013 19:36 | Autor: redakcia

Dnes k nám natiekol chladnejší vzduch za studeným frontom, ktorý sa počas celej noci prejavoval búrkami na mnohých miestach krajiny.

Utorok sa bude stred Európy nachádzať v poli nikoho.  Aj počasie bude také… nemastné, neslané… polooblačno, oblačno, sem-tam prehánka. V takomto poli sa začne vytvárať nad Talianskom samostatná tlaková níž, ktorá sa v priebehu stredy začne presúvať cez Maďarsko až k nášmu územiu  a…

…. a to bude znamenať vťahovanie chladného vzduchu od severu najskôr nad západ SK a potom sa do takéhoto vzduchu namočí celé územie. Predpokladáme strihové zrážky, ktoré budú miestami aj výdatné, z dnešného pohľadu nad západom krajiny. Samozrejme, ochladí sa a bude výdatne fučať od severozápadu.

Štvrtkové ráno bude ešte pomerne teplé, 13 až 8 st, ale cez deň sa vzduch zohreje len na 11 až 16 st, len na juhu výhodu bude do 18 °C.  Najhoršie to bude na severozápade a krajnom západe, kde bude mať štvrtok  jesenný charakter a silný vietor bude ešte umocňovať pocit chladu.

Studený vzduch v sobotu a v nedeľu stlačí nočné teploty v horských dolinách a kotlinách až k 2 °C vo výške meteorologickej búdky, čo znamená, že pri zemi sa môže objaviť prízemný mráz .

 

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...