Príde zmena !

18.8.2013 17:21 | Autor: redakcia

Ešte počas víkendových dní sme sa mohli tešiť z tropických horúčav, ktoré nám pripomenuli vlny tepla z minulých týždňov.
Dnešné maximum bolo na hranici 34 °C, sever mal 28 °C. Obloha bola jasn, oblačnosť len malá.
Ešte zajtra bude mimoriadne horúci letný deň, kedy sa nedá vylúčiť max teplota až na hodnote 35 °C. Prehlbujúca sa a približujúca sa brázda nízkeho tlaku ešte vytlačí  veľmi teplý vzduch od juhu k nám.  Obloha však už nebude taká čistá, popoludní sa už očakáva tvorna kopovitej oblačnosti a z nej prehánky a búrky.
Naplno sa studený front prejaví v noci na utorok, kedy sa očakávajú postupne od západu pribúdanie oblačnosti a zrážky, spočiatku najmä na západe krajiny. Dajú sa očakávať prehánky, občasný dážď a aj búrky, lokálne aj intenzívnejšie.
Studený front sa nad stredom krajiny bude vlniť a predpoklad je, že sa bude rozpadať. Znamená to, že v stredu bude oblačno a zrážky stále najmä v západnej časti krajiny, vo východnej časti bude oblakov a aj dažďa menej a mali by to byť najmä búrky.
Na teplote sa studený front veľmi neprejaví , od 20 do 27, na východe do 30 °C. Bude ale veterno. Ku koncu týždňa zase vzostup teploty na hodnoty 23 až 30 °c, teda aspoň podľa dnešných, nedeľných , predpovedných materiálov.
Aj keď august sa už prekotúľal na svoju druhú polovicu, leto ešte nekončí.  stále máme pred sebou príjemné letné dni, len nezabúdajme, že sa bude veľká amplitúda teploty, teda studené rána a teplé dni.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....