Problémy v Japonsku.

14.8.2013 6:03 | Autor: redakcia

Aj v iných krajinách sveta sú s počasím problémy.
Najskôr to boli horúčavy v Číne, kde na juhovýchode krajiny sa nemohli zbaviť teploty nad 38 °C a teplota so smogom zapríčinili až kalamitnú situáciu, potom zase silné dažde vo Vietname  a teraz problémy doľahli na Japonsko.
Už v júli mali v krajine vlnu horúčav. Viac ako týždeň sa teplota držala na mnohých miestach nad hodnotou 40 °c. V spojení s vysokou vlhkosťou to bolo veľmi zaťažujúce na ľudský organizmus. Spolu s prízemným ozónom sa vyskytli život ohrozujúce podmienky a kompetentní upozorňovali najmä prestárlych a malé deti na zdravotné riziká.
Tento týždeň končí augustová horúca vlna, kedy opäť takmer celé Japonsko malo teplotu nad 40 °C. Opäť sa zopakovala júlová situácia, len s tým rozdielom, že niekoľko tisíc ľudí muselo vyhľadať zdravotnú pomoc a to aj napriek tomu, že obyvateľstvo veľmi disciplinovane plnilo príkazy meteorológov a zdravotníkov nevychádzať von, zdržiavať sa v klimatizovaných priestoroch a dostatočne veľa piť.
Od dnes očakávajú v Japonsku búrky, ktoré vzhľadom na predchádzajúce počasie môžu byť aj sprevádzané silnými zrážkami, vetrom a krúpami. Vydali už varovanie pre prímorské lokality na silné vlny.
Sľubujú sa od búrok aj pokles teploty, zatiaľ predpokladajú hodnotu od 32 do 38 °C, čo je najmä na severe stále nadpriemerná hodnota.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....