Problémy v Japonsku.

14.8.2013 6:03 | Autor: redakcia

Aj v iných krajinách sveta sú s počasím problémy.
Najskôr to boli horúčavy v Číne, kde na juhovýchode krajiny sa nemohli zbaviť teploty nad 38 °C a teplota so smogom zapríčinili až kalamitnú situáciu, potom zase silné dažde vo Vietname  a teraz problémy doľahli na Japonsko.
Už v júli mali v krajine vlnu horúčav. Viac ako týždeň sa teplota držala na mnohých miestach nad hodnotou 40 °c. V spojení s vysokou vlhkosťou to bolo veľmi zaťažujúce na ľudský organizmus. Spolu s prízemným ozónom sa vyskytli život ohrozujúce podmienky a kompetentní upozorňovali najmä prestárlych a malé deti na zdravotné riziká.
Tento týždeň končí augustová horúca vlna, kedy opäť takmer celé Japonsko malo teplotu nad 40 °C. Opäť sa zopakovala júlová situácia, len s tým rozdielom, že niekoľko tisíc ľudí muselo vyhľadať zdravotnú pomoc a to aj napriek tomu, že obyvateľstvo veľmi disciplinovane plnilo príkazy meteorológov a zdravotníkov nevychádzať von, zdržiavať sa v klimatizovaných priestoroch a dostatočne veľa piť.
Od dnes očakávajú v Japonsku búrky, ktoré vzhľadom na predchádzajúce počasie môžu byť aj sprevádzané silnými zrážkami, vetrom a krúpami. Vydali už varovanie pre prímorské lokality na silné vlny.
Sľubujú sa od búrok aj pokles teploty, zatiaľ predpokladajú hodnotu od 32 do 38 °C, čo je najmä na severe stále nadpriemerná hodnota.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...