Zaprší, nezaprší ?

23.8.2013 19:06 | Autor: redakcia

Dnešok bol príjemný teplý letný deň. Ale  už v noci očakávame pribúdanie oblačnosti a pretože k nám bude prúdiť vlhký vzduch, je nádej, že by mohlo aj popršať.
Sobota už od ranných hodín bude na západe prevažne s veľkou oblačnosťou a aj so slabými zrážkami. Na východ by mali prísť aj oblačnosť, aj zrážky až v popoludňajších hodinách. Cez deň sa vzduch zohreje na 18 až 22 st, na juhu stredného Slovenska a na východe bude teplejšie, od 23 do 27 °c. Zrážky, či už občasný dážď, prehánky, alebo aj búrky, by mali byť postupne miestami.
Nedeľa by už mala byť zamračená na celom našom území a zrážky by už mali byť na mnohých miestach. Teplota od 19 do 24 °C.
Silnejšie dažde by sa mali objaviť so začiatkom posledného prázdninového týždňa, kedy ba sa mala prehĺbiť tlaková níž na juh od nás a je teda predpoklad, že nás zasiahne pásmo zrážok s ňou spojené.  Teplota by mala byť v intervale 18 až 23°C.
V sobotu a v nedeľu by mohlo spadnúť 10-15 mm/24 hod, v pondelok a utorok by to podľa dnešných meteo modelov malo byť 10 -25 mm/24 hod.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...