Zaprší, nezaprší ?

23.8.2013 19:06 | Autor: redakcia

Dnešok bol príjemný teplý letný deň. Ale  už v noci očakávame pribúdanie oblačnosti a pretože k nám bude prúdiť vlhký vzduch, je nádej, že by mohlo aj popršať.
Sobota už od ranných hodín bude na západe prevažne s veľkou oblačnosťou a aj so slabými zrážkami. Na východ by mali prísť aj oblačnosť, aj zrážky až v popoludňajších hodinách. Cez deň sa vzduch zohreje na 18 až 22 st, na juhu stredného Slovenska a na východe bude teplejšie, od 23 do 27 °c. Zrážky, či už občasný dážď, prehánky, alebo aj búrky, by mali byť postupne miestami.
Nedeľa by už mala byť zamračená na celom našom území a zrážky by už mali byť na mnohých miestach. Teplota od 19 do 24 °C.
Silnejšie dažde by sa mali objaviť so začiatkom posledného prázdninového týždňa, kedy ba sa mala prehĺbiť tlaková níž na juh od nás a je teda predpoklad, že nás zasiahne pásmo zrážok s ňou spojené.  Teplota by mala byť v intervale 18 až 23°C.
V sobotu a v nedeľu by mohlo spadnúť 10-15 mm/24 hod, v pondelok a utorok by to podľa dnešných meteo modelov malo byť 10 -25 mm/24 hod.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....