Čoro -moro neďaleko Hong-Kongu.

22.9.2013 17:57 | Autor: redakcia

V západnom Pacifiku majú teraz veľa starostí a problémov. Aj tu je sezóna nie hurikánov, ale tajfúnov a je veselo.

Supertajfún Usagi už postavil do pozoru vládu na Filipínach, kde sa ľudia evakuovali a najmenej dvaja zomreli. Starosti spôsobil aj na Taiwane a namieril si to  na Hong-Kong.

Tu meteorológovia vydali už ďalšie varovanie na silný vietor, ktorý veje od juhozápadu a stále ešte bude zosilovať a upozorňujú aj na dážď. Kompetentní predpokladajú, že vietor  prinesie tomuto miestu na Zemi problémy v námornej a leteckej doprave. Reálne sú aj vysoké vlny, ktoré ochromia osobnú aj nákladnú morskú dopravu až na niekoľko dní. Obyvatelia majú byť bdelí a venovať pozornosť predpovediam počasia.

Medzitým však supertajfún zoslabol na tajfún , aj vietor sa umravnil, ale hrozba záplav v nižšie položených častiach mesta je reálna.

Kompetentní ešte nezabudli upozorniť aj vlastníkov neónovej reklamy, že táto nemusí byť funkčná, pretože sa môže až na niekoľko hodín vypnúť elektrický prúd.

Zdá sa, že kompetentní nenechali nič na náhodu. Tajfún očakávajú v najbližších hodinách.  Tu však majú s podobným počasím svoje skúsenosti a treba veriť, že všetko dobre dopadne .

 

 

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....