Ide zima, ide mráz ….

29.9.2013 18:32 | Autor: redakcia

Tlaková výš a studený vzduch nie je dobrá kombinácia. Svoje o tom vedia povedať obyvatelia Kysúc, Oravy, Horehronia, okolia Popradu, Spiša….. jednoducho severné časti nášho územia už majú úplne čerstvú skúsenosť s teplotou pod bodom mrazu. A môžeme hrdo povedať : ešte nekončíme !
Tlaková výš , ktorá teraz zasahuje nad naše územie od severozápadu sa v priebehu prvej polovice týždňa pozvoľna presunie nad Bielorusko a okolie a bude k nám zasahovať od severovýchodu. Po jej okraji sa k nám posunie ďalší studený vzduch, ktorý bude ešte agresívnejší než ten, čo tu teraz máme.
Druhá polovica týždňa bude teda poriadne studená nielen na severe, ale aj na juhu. V noci bude mrznúť na celom území, to znamená aj na Podunajskej  nížine
sa vo výške 2 m nad zemou vyskytne teplota aspoň 0 °C. Na severe poklesne teplota na -5 až -6 °C a v dolinách a kotlinách to môže byť aj nižšie. A ani cez deň to nebude lepšie. Maximálna teplota sa napr. vo štvrtok  bude len od 5 °C na severe po 13 °C na juhu.
Verím, že takéto teploty zachytia v predpovediach aj podniky, ktoré dodávajú teplo a že zakúria . Zachovajme sa tak, ako Limonádový Joe, keď  mu povedali, že noci jsou tu chladné . Jeho odpoveď : abych jsi vzal teplé prádlo .
Myslím, že sezóna teplého čaju, vareného vína a pečených gaštanoval začala 🙂

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....