Ide zima, ide mráz ….

29.9.2013 18:32 | Autor: redakcia

Tlaková výš a studený vzduch nie je dobrá kombinácia. Svoje o tom vedia povedať obyvatelia Kysúc, Oravy, Horehronia, okolia Popradu, Spiša….. jednoducho severné časti nášho územia už majú úplne čerstvú skúsenosť s teplotou pod bodom mrazu. A môžeme hrdo povedať : ešte nekončíme !
Tlaková výš , ktorá teraz zasahuje nad naše územie od severozápadu sa v priebehu prvej polovice týždňa pozvoľna presunie nad Bielorusko a okolie a bude k nám zasahovať od severovýchodu. Po jej okraji sa k nám posunie ďalší studený vzduch, ktorý bude ešte agresívnejší než ten, čo tu teraz máme.
Druhá polovica týždňa bude teda poriadne studená nielen na severe, ale aj na juhu. V noci bude mrznúť na celom území, to znamená aj na Podunajskej  nížine
sa vo výške 2 m nad zemou vyskytne teplota aspoň 0 °C. Na severe poklesne teplota na -5 až -6 °C a v dolinách a kotlinách to môže byť aj nižšie. A ani cez deň to nebude lepšie. Maximálna teplota sa napr. vo štvrtok  bude len od 5 °C na severe po 13 °C na juhu.
Verím, že takéto teploty zachytia v predpovediach aj podniky, ktoré dodávajú teplo a že zakúria . Zachovajme sa tak, ako Limonádový Joe, keď  mu povedali, že noci jsou tu chladné . Jeho odpoveď : abych jsi vzal teplé prádlo .
Myslím, že sezóna teplého čaju, vareného vína a pečených gaštanoval začala 🙂

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...