Pozor, ide sneh !

21.11.2013 20:28 | Autor: redakcia

Predná strana tlakovej níže má svoje výhody. Prúdenie teplého a aj vlhkého vzduchu v zime síce prináša zamračenú oblohu, ale aj teploty nad nulou.
Aký je rozdiel medzi prednou a zadnou stranou níže sa mohli dnes presvedčiť napríklad Česi, Francúzi, Nemci.  Vo Francúzsku na juhovýchode  pekne nasnežilo a namrzlo, snežilo už aj na západe Čiech, v Bavorsku a sneženie sa po zadnej strane nízkeho tlaku dostane aj k nám.
Pravda, nebude to hneď zajtra, či pozajtra, ale už v nedeľu sa popoludní začne ochladzovať, nepríjemne fúkať a bude to takto pokračovať aj v pondelok, utorok…
Dostane sa k nám studený, pôvodom arktický vzduch, ktorý už v noci z nedele na pondelok prinesie prvé snehové vločky na sever, ale sneženie sa v priebehu dňa dostane aj do nížin západného Slovenska.
Denná teplota v pondelok len -1 až 4 °c, pričom najteplejšie bude na juhu stredného Slovenska. Bude silno veterno a severák bude len umocňovať pocit chladu.
Utorkové ráno bude mrznúť od -1 do -6, v dolinách a kotlinách, ak sa aj na malú chvíľočku vyjasní a na čerstvom snehu, od -6 do -10 °C. Cez deň od -5 do 1 °C. Stále so severákom . V utorok sa bude na väčšine nášho územia vyskytovať sneženie.
Streda bude tiež so snežením, so studeným ránom, od -2 do -7, na severe, v dolinách a kotlinách až do -12 °C. Cez deň to vyzerá na -5 až 0°c a naďalej veterno.
Snáď netreba pripomínať, že sa budú na cestách tvoriť snehové jazyky a záveje  a že netreba sekať frajera, ale pekne, opatrne si vychutnávať prvý sneh.
Verím, že aj cestári potvrdia svoju pohotovosť a všetko bude na cestách tip-top.
…a čo vy, viete, kde máte šál, čapicu a rukavice ?! Nie ?! tak hľadať treba, hľadať, nech vám nie je zima a neodnesiete si z prvého zimného pozdravu nádchu, či poriadne prechladnutie.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...