Pozor, ide sneh !

21.11.2013 20:28 | Autor: redakcia

Predná strana tlakovej níže má svoje výhody. Prúdenie teplého a aj vlhkého vzduchu v zime síce prináša zamračenú oblohu, ale aj teploty nad nulou.
Aký je rozdiel medzi prednou a zadnou stranou níže sa mohli dnes presvedčiť napríklad Česi, Francúzi, Nemci.  Vo Francúzsku na juhovýchode  pekne nasnežilo a namrzlo, snežilo už aj na západe Čiech, v Bavorsku a sneženie sa po zadnej strane nízkeho tlaku dostane aj k nám.
Pravda, nebude to hneď zajtra, či pozajtra, ale už v nedeľu sa popoludní začne ochladzovať, nepríjemne fúkať a bude to takto pokračovať aj v pondelok, utorok…
Dostane sa k nám studený, pôvodom arktický vzduch, ktorý už v noci z nedele na pondelok prinesie prvé snehové vločky na sever, ale sneženie sa v priebehu dňa dostane aj do nížin západného Slovenska.
Denná teplota v pondelok len -1 až 4 °c, pričom najteplejšie bude na juhu stredného Slovenska. Bude silno veterno a severák bude len umocňovať pocit chladu.
Utorkové ráno bude mrznúť od -1 do -6, v dolinách a kotlinách, ak sa aj na malú chvíľočku vyjasní a na čerstvom snehu, od -6 do -10 °C. Cez deň od -5 do 1 °C. Stále so severákom . V utorok sa bude na väčšine nášho územia vyskytovať sneženie.
Streda bude tiež so snežením, so studeným ránom, od -2 do -7, na severe, v dolinách a kotlinách až do -12 °C. Cez deň to vyzerá na -5 až 0°c a naďalej veterno.
Snáď netreba pripomínať, že sa budú na cestách tvoriť snehové jazyky a záveje  a že netreba sekať frajera, ale pekne, opatrne si vychutnávať prvý sneh.
Verím, že aj cestári potvrdia svoju pohotovosť a všetko bude na cestách tip-top.
…a čo vy, viete, kde máte šál, čapicu a rukavice ?! Nie ?! tak hľadať treba, hľadať, nech vám nie je zima a neodnesiete si z prvého zimného pozdravu nádchu, či poriadne prechladnutie.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....