Varšavská konferencia.

17.11.2013 19:46 | Autor: redakcia

Priamo na Martina a na významný sviatok Poľska sa vo Varšave začala medzinárodná konferencia, stretnutie expertov a politikov so všetkých krajín OSN, ktorá je venovaná klimatickej zmene.
Budú sa snažiť počas dvoch týždňov, áno, tak dlho plánujú sedieť a stretávať sa, nájsť spoločné styčné body pre Rámcový dohovor o klimatickej zmene, čo je jediný aký-taký právny nástroj na boj s klimatickými zmenami v globálnom merítku. Nový rámcový dohovor sa má podpísať v Paríži v roku 2015, ale problémov je tak veľa a názorov na ich riešenie tiež, že sa asi necháme prekvapiť, s akým výsledkom sa stretnutie vo Varšave skončí.
Ešte sa rokuje len pár dní a už chudobnejšie krajiny avizujú, že na to, aby presadzovali odporúčané opatrenia proti klimatickým zmenám, potrebujú peniaze. A nechce sa mi veriť, že by si také silné ekonomiky , ako je napr. USA, či Čína nechali dobrovoľne siahnuť na svoje kvóty  skleníkových plynov.
 
Dohodnúť sa ale treba…. naša Zem nie je na jedno použitie a naše deti, vnuci, pravnuci…. tu budú chcieť žiť tiež. Žiadna iná možnosť zatiaľ neexistuje.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...