Varšavská konferencia.

17.11.2013 19:46 | Autor: redakcia

Priamo na Martina a na významný sviatok Poľska sa vo Varšave začala medzinárodná konferencia, stretnutie expertov a politikov so všetkých krajín OSN, ktorá je venovaná klimatickej zmene.
Budú sa snažiť počas dvoch týždňov, áno, tak dlho plánujú sedieť a stretávať sa, nájsť spoločné styčné body pre Rámcový dohovor o klimatickej zmene, čo je jediný aký-taký právny nástroj na boj s klimatickými zmenami v globálnom merítku. Nový rámcový dohovor sa má podpísať v Paríži v roku 2015, ale problémov je tak veľa a názorov na ich riešenie tiež, že sa asi necháme prekvapiť, s akým výsledkom sa stretnutie vo Varšave skončí.
Ešte sa rokuje len pár dní a už chudobnejšie krajiny avizujú, že na to, aby presadzovali odporúčané opatrenia proti klimatickým zmenám, potrebujú peniaze. A nechce sa mi veriť, že by si také silné ekonomiky , ako je napr. USA, či Čína nechali dobrovoľne siahnuť na svoje kvóty  skleníkových plynov.
 
Dohodnúť sa ale treba…. naša Zem nie je na jedno použitie a naše deti, vnuci, pravnuci…. tu budú chcieť žiť tiež. Žiadna iná možnosť zatiaľ neexistuje.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....