Počasie v prvých dňoch nového roku 2014.

31.12.2013 18:55 | Autor: redakcia

Ako na Nový rok, tak po celý rok .

Určite poznáte takúto pranostiku, ale to by sme sa asi veľmi nepotešili.

Nový rok 2014 začneme totiž s oblačnou až  zamračenou oblohou, sem-tam spŕchne, či zasneží, ale to len v prípade, ak budete vo výške asi 1000 m . Takto vysoko sa môžete stretnúť aj so snehovou vločkou, ale bude veľmi osamelá. Zrážok totiž veľa nebu, môže spadnúť maximálne do 2 cm „pravého“ snehu.  Teplomer nám ukáže hodnoty od 0 do 6 °C.

Prvé dni sa nebudú vymykať už zaužívaným zvyklostiam. V nižších polohách zväčša nízka oblačnosť, hmlisto, len ojedinele nesmelo vykuknú slnečné lúče. Miestami sa objavia aj slabé zrážky v podobe slabého občasného dažďa či jemného decentného mrholenia. V nočných hodinách teplota poklesne slabo pod nulu, zväčša bude teplota od 2 do -3 °C. Cez deň bude pokračovať teplé zimné počasie, aj keď už bez prekonávania teplotných rekordov, očakávame totiž „len“ od 1 do 7 °C.

Viac zrážok sa u nás, na Slovensku, objaví od soboty, 4. januára a súvisieť budú s tlakovou nížou nad Jadranom, ktorá svojim oblačným a zrážkovým poľom dočiahne až k nám. Bude to znovu dážď,  že nás to ani veľmi neprekvapilo,  a na horách od asi 1200 m bude snežiť. Podľa dnešných materiálov by mohlo spadnúť do 10 cm nového snehu, viem, nie je to veľa, ale v tejto mizérii je každý centimeter dobrý !  Teplota v noci od 5 do -1 °c, cez deň od 2 do 8 °C.

Rok 2013 bol bohatý na prekonávanie mnohých teplotných rekordov, zaznamenali sme aj snehové kalamity, povodeň na Dunaji, cez leto niekoľko vĺn tepla, teplotný rekord nad 40 °C sme neprekonali a zastavili sme sa tesne pod 40 °C , na jeseň zase silné zrážky, veľmi teplú jeseň a december , za ktorý by sa nemusel hanbiť ani marec.

Aké počasie si zapamätáte z roku 2013 ? Dajte nám vedieť, vopred ďakujeme :-).

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....