Príde zima ?

21.1.2014 19:34 | Autor: redakcia

Mesiac trvalo nadpriemerne teplé obdobie, ktoré sa vyznačovalo prekonávaním dlhodobých teplotných rekordov, vysokými nočnými aj dennými teplotami.
Prichádza však obdobie, kedy by sme sa mohli dočkať snehovej pokrývky aj v nížinách Slovenska a teplotné pomery by sa „umravnili“. Podmieňovací spôsob je na mieste, ešte pondelkové behy meteomodelov hovorili o silných nočných mrazoch, ale dnešné behy síce mrazy sľubujú, ale zľavili z ich sily.
Štvrtok bude polooblačný, od juhu v priebehu dňa až oblačný a postupne so slabým snežením. Teplota v noci od 0 do -5, na severe a východe od -6 do -10°C. Maximálna teplota od -3 do 3°C.
V piatok už bude snežiť na väčšine územia, len v priebehu dňa sa v nížinách bude sneh meniť na dážď so snehom alebo dážď. V noci sa ochladí na 1 až -6, chladnejšie na severovýchode a v dolinách a kotlinách, tu až do -10°C. Cez deň bez zmeny, od -3 do 3 °C.  Veľmi podobné počasie čakáme aj počas víkendu, sneženie na mnohých miestach, v nížinách najmä zmiešané zrážky.
Zima , zdá sa, že je už tu….len na cestách opatrne, lebo také piatkové rána na juhozápade môže byť veľmi zaujímavé. Slabá snehová pokrývka  bude určite komplikovať dopravu…. stavíte sa ?

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...