Príde zima ?

21.1.2014 19:34 | Autor: redakcia

Mesiac trvalo nadpriemerne teplé obdobie, ktoré sa vyznačovalo prekonávaním dlhodobých teplotných rekordov, vysokými nočnými aj dennými teplotami.
Prichádza však obdobie, kedy by sme sa mohli dočkať snehovej pokrývky aj v nížinách Slovenska a teplotné pomery by sa „umravnili“. Podmieňovací spôsob je na mieste, ešte pondelkové behy meteomodelov hovorili o silných nočných mrazoch, ale dnešné behy síce mrazy sľubujú, ale zľavili z ich sily.
Štvrtok bude polooblačný, od juhu v priebehu dňa až oblačný a postupne so slabým snežením. Teplota v noci od 0 do -5, na severe a východe od -6 do -10°C. Maximálna teplota od -3 do 3°C.
V piatok už bude snežiť na väčšine územia, len v priebehu dňa sa v nížinách bude sneh meniť na dážď so snehom alebo dážď. V noci sa ochladí na 1 až -6, chladnejšie na severovýchode a v dolinách a kotlinách, tu až do -10°C. Cez deň bez zmeny, od -3 do 3 °C.  Veľmi podobné počasie čakáme aj počas víkendu, sneženie na mnohých miestach, v nížinách najmä zmiešané zrážky.
Zima , zdá sa, že je už tu….len na cestách opatrne, lebo také piatkové rána na juhozápade môže byť veľmi zaujímavé. Slabá snehová pokrývka  bude určite komplikovať dopravu…. stavíte sa ?

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....