Počasie a okolitý svet.

5.3.2014 20:27 | Autor: redakcia

Či chceme, alebo nechceme, počasie a poveternostné pomery veľmi výrazne zasahujú do života spoločnosti.
Poľnohospodári, ovocinári, prírodovedci už začínajú nahlas hovoriť o tom, čo spôsobila a čo ešte len spôsobí teplá zima.  Je tu obava z nedostatočného vývoja ozimín, napučané stromy sú náchylnejšie na poškodenie aj pri malom vpáde studeného vzduchu, ktorému by sa podarilo dostať až na juh. Škodcovia nevymrzli, ba dokonca hrozí ich premnoženie.
Svoje o teplej zime vedia už aj alergici. Trávy začínajú svoju neblahú činnosť už teraz a aj s pozorovaním a počítaním alergénov v ovzduší sa tento rok začalo o asi 14 dní skôr ako tomu býva zvyčajne.
Iné problémy sa riešia v USA. Na východnom pobreží je to problém jednej z najstudenších zím, ktorá zabránila vzniku nových pracovných miest, oficiálne zdroje hovoria až o 200 tisícoch nových možností nájsť si prácu. Problémy vznikli aj nedostatočnou výrobou a v dôsledku toho stagnujúcemu predaju.
Na západnom pobreží konečne napršalo !  Farmári sa úprimne potešili, lebo tamojšie sucho už začalo ohrozovať aj poľnohospodárske plodiny tam pestované. Na marec sa so zrážkami spoliehali, pretože ako znalí hovoria, marec nesklame. Nesklamal, ba priam napršalo  pri búrkovej činnosti minulý piatok a sobotu toľko, že niektoré lokálne toky zase ohrozovali obyvateľstvo  vysokou vodnou hladinou.
Ale to sme my, ľudia, nič sa nám nepáči, s ničím nie sme spokojní . A čo má potom príroda robiť ?

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....