Pozor, teplo!

18.5.2014 9:12 | Autor: redakcia

Po studenom a vlhkom týždni, kedy sa opäť prejavila sila prírody, sa môžeme tešiť na ďalšiu výraznú otočku v teplotách a vlhkosti.

Aj keď dnes, v upršanú a zamračenú nedeľu ťažko tomu uveriť, od pondelka nás čaká zmena.

Zmení sa prúdenie na juhozápadné až južné a to znamená pozvoľný, od stredy až poraidny nástup tepléhp vzduchu k nám. Upraví sa aj množstvo oblakov na oblohe a ubudnú aj zrážky.

Už v pondelok denné maximu do 23 °C, v utorok pridáme ešte asi 2°C, teda znovu sa objaví letný deň. Popoludní sa po oba dni pri zväčšenej oblačnosti môže objaviť prehánka či ojedinelá búrka.

Od stredy už bude len malá oblačnosť a postupne až veľmi teplo. V stredu do 27°C, vo štvrtok do 29-30°, čo by znamenalo, že sa u nás po prvýkrát v tomto roku môže objaviť tropický deň. Popoludní sa však už môžu objaviť búrky z tepla, ktoré vzhľadom na teplotu môžu byť sprevádzané krúpami.

Nezabudnite preto v najbližších dňoch začať znovu používať v hojnej miere krém s UV faktorom. Slnko je síce lekár, ale dokáže aj spôsobiť problémy. Uplynulý týždeň sme mali Deň melanómu, problému, ktorý dokáže zaktivizovať práve nedostatočná ochrana pred slnečnými lúčmi. TAk nezabudnite nielen na krém, ale aj na okuliare a klobúk či šatku.

 

 

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....