Silné dažde v Japonsku.

20.8.2014 18:39 | Autor: redakcia

Silné prívalové zrážky postihli počas víkendu prefektúry v centrálnom a západnom Japonsku.

Povodne, keď voda v uliciach miest dosahovala výšku až 1 m, si vyžiadali zatiaľ 3 obete na ľudských životoch. Japonská meteorologickáagentúra tvrdí, že rekordné množstvo dažďa spadlo v meste  Fukuchiyama, v prefektúre Kioto. Za 24 hodín od 16. do 17. augusta 2014 bolo zaznamenaných 303 mm zrážok, pričom tu bola zaznamenaná  hodinová intenzita až 62 mm zrážok. Predstavení prefektúry aj vydali pokyn na zahájenie evakuácie, čo by bolo viac ako 50 000 ľudí, nakoniec sa však k evakuácci nepristúpilo.

Dnes sa objavili informácie o ďalšej tragédii v súvislosti so zrážkami v Japonsku, na predmestí Hirošimi, kde je ľudských obetí oveľa viac. V dôsledku silných dažďov sa zosunili svahy a spustil sa aj bahnotok. Zatiaľ je potvrdených najmenej  36 ľudí, ktorí sa utopili, ale ďalší, približne 7 sú nezvestní. Prírodný živel  bol taká silný, že posunul domy až do vzdialenosti viac ako 100 m od toku.

Na evakuáciu je pripravených 65 000 ľudí, ale nie každý sa bude chcieť presunúť do bezpečia. Najmä mnohí starší sú odhodlaní zostať na mieste aj napriek nebezpečenstvu.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....