Jeseň na západe, leto na východe.

1.9.2014 13:21 | Autor: redakcia

Výrazné frontálne rozhranie dnes rozdelilo krajinu na dve časti. 
Na západe máme čistú jeseň. Daždivú, sychravú…. s maximálnou teplotou do 21°C. Prší tu už od noci, na niektorých miestach krajného západu aj výdatne. Čím ďalej na východ pôjdeme, tým je obloha jasnejšia, zrážky len ojedinele a teplota je vyššia ko hodnota letného dňa. Na východe dnes slnečno, s teplotou do 27°C.
Situácia súvisí s navlneným frontálnym rozhraním, ktoré sa z ČR presunulo nad západ krajiny. Zajtra bude ešte stále počasie u nás ovplyvňovať plytká brázda nízkeho tlaku zasahujúca z Balkánu spolu s oblačnosťou a zrážkami, ktoré sa na ňu viažu. Od juhovýchodu až východu sa k nám bude dostávať teplejší vzduch , ktorý ale opäť bude citeľnejší na východe.
Západ aj zajtra bude prevažne oblačný, na mnohých miestach bude znovu pršať, takže zajtra do školy s dáždnikom a dlhým rukávom. Teplota na západe zajtra okolo 20°C, ale bude veterno, takže severák bude znižovať pocitovú teplotu.  Popoludní začne zrážok ubúdať a obloha sa začne vyjasňovať.
Východ zajtra polooblačný až oblačný, zrážky ojedinele a teplo ! Zajtrajšie maximum od 22 do 27°C.
Ďalšie dni už budú priaznivejšie aj pre západ krajiny. Bude polooblačno až oblačno, zrána sa miestami budú tvoriť hmly, alebo sa zamračí nízkou oblačnosťou. Zrážky už budú iba výnimočne. Teplota sa ustáli na 22 až 27 °C, čo nám aspoň na chvíľu pripomenie príjemné dni minulého leta.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...