Počasie a záhrada.

14.10.2014 18:23 | Autor: redakcia

Profesionálni pestovatelia ovocia, zeleniny, ale aj kvetov pravidelne sledujú priebeh a predpovede počasia, pretože podľa počasia plánujú svoju prácu.

Počasie  vplýva oveľa intenzívnejšie na rastliny v okolí ako na nás. Tento rok sa výrazne podpíše aj pod kvalitu hrozna. Najskôr teplá zima, keď nevymrzli škodci, v lete zase vysoká vlhkosť a vyššie teploty boli ideálnou kombináciou na šírenie hubových chorôb a plesní. Teplé počasie prialo aj vývoku škodcov, ktorí potom vo veľkom ničili úrodu.  Vinári plačú  a obávajú sa nielen kvantity, ale aj kvality vína. Naopak, na juhu Slovenska  sa ešte aj na poliach a v záhradách vyskytuje paprika, ktorej teplé noci v októbri nebránia dozrievaniu plodov.

Aj jablká trpia na vysoký výskyt škodcov a múčnatku. Je ich síce dosť, ale kto nepostriekal, má problémy nájsť pekné jablko bez dierky po škodcoch.

Hubári sa nesťažujú. Tým teplé a vlhké počasie prinieslo hody. Dokonca sa, podľa mykológov, objavili aj také huby, ktoré už dlho v našich končinách nebolo vidno.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...

Drahší zdravý šalát.

Drahší zdravý šalát.

Ako vieme, počasie a aktuálne poveternostné podmienky vplývajú na náš...

Prší, prší….

Prší, prší….

Vo svete sa v uplynulých dňoch objavili problémy so zrážkami....