Nezvyčajný luxus.

27.1.2015 20:06 | Autor: redakcia

Mnohí z nás končia deň sprchou, ktorá z nás zmyje všetky problémy a starosti z pracovného dňa, alebo si poťažkom dní, či stresujúcom zážitku napustia plnú vaňu vody a pridajú bublinky.

Predstavte si ale, že v Brazílii existujú 40tnici, ktorí sa za celý svoj život nesprchovali, či neležali vo vani plnej vody. Nie sú to vyznávači kultu špiny, ale dať si prchu, či napustiť si plnú vaňu iba pre seba, je tam veľký luxus. Veľkomesto Sao Paoulo a priľahlé mestá, ale aj iné lokality v Brazílii, zažívajú veľké sucho. Odborníci hovoria o najhoršom suchu za uplynulých 80 rokov, sú takí, čo tvrdia, že toto je úplne najhoršie sucho, čo kedy táto veľká krajina zažila.

V noci sa znižuje tlak vody až o 75%, ľudia a podniky dostávajú stimuly, ak z malých prídelov vody ešte niečo ušetria.  V okrajových častiach mesta je voda iba raz za 3 dni na pár hodín, v mestách menších, ktoré susedia so Sao Paolom, je vody ešte menej a vznikajú aj konflikty na regionálnej úrovni kvôli vode a jej nedostatku.

Situácia je skutočne kritická… nepomáha ani príroda, za prvé dva týždne januára spadlo iba 70 mm dažďa, pričom priemer za celý mesiac je viac ako 270 mm.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...