Problémy s monzúmom v Indii.

7.6.2015 17:48 | Autor: redakcia

Asi mi dáte za pravdu, že niektoré predpovede počasie sú pre nás dôležitejšie ako iné, možno od nich závisí úspech oslavy, či inej dôležitej akcie.

K predpovediam, ktoré sú veľmi sledované v Indii, patrí predpoveď nástupu a intenzity monzúnových zrážok. Aj keď monzúnové zrážky vždy prinesú povodne a aj veľké materiálne škody, prinášajú aj vlahu, tak potrebnú na dopestovanie napr. ryže, ktorá tvorí dôležitú časť potravy. Ak nie sú zrážky, nie je dosť potravín a to sa potom môže prejaviť aj na nespokojnosti v spoločnosti. Preto sa v Indii meria množstvo spadnutých zrážok už od 4. st pred Kristom. Tohoročný monzún už síce začal, ale zatiaľ je taký opatrný, priniesol však predsa len zmiernenie horúčav. Asi ste zaregistrovali, že v uplynulých týždňoch sa práve pred príchodom monzúnových dažďov objavila veľmi silná vlna tepla, ktorá zdvihla dennú teplotu až do nebezpečnej blízkosti 50 °C.

Meteorológovia denne upresňujú predpoveď zrážkových úhrnov monzúnových dažďov, zatiaľ však stále predpokladajú, že tohotočný monzún bude slabší ako priemerné zrážky v tomto dôležitom období.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...