Problémy s monzúmom v Indii.

7.6.2015 17:48 | Autor: redakcia

Asi mi dáte za pravdu, že niektoré predpovede počasie sú pre nás dôležitejšie ako iné, možno od nich závisí úspech oslavy, či inej dôležitej akcie.

K predpovediam, ktoré sú veľmi sledované v Indii, patrí predpoveď nástupu a intenzity monzúnových zrážok. Aj keď monzúnové zrážky vždy prinesú povodne a aj veľké materiálne škody, prinášajú aj vlahu, tak potrebnú na dopestovanie napr. ryže, ktorá tvorí dôležitú časť potravy. Ak nie sú zrážky, nie je dosť potravín a to sa potom môže prejaviť aj na nespokojnosti v spoločnosti. Preto sa v Indii meria množstvo spadnutých zrážok už od 4. st pred Kristom. Tohoročný monzún už síce začal, ale zatiaľ je taký opatrný, priniesol však predsa len zmiernenie horúčav. Asi ste zaregistrovali, že v uplynulých týždňoch sa práve pred príchodom monzúnových dažďov objavila veľmi silná vlna tepla, ktorá zdvihla dennú teplotu až do nebezpečnej blízkosti 50 °C.

Meteorológovia denne upresňujú predpoveď zrážkových úhrnov monzúnových dažďov, zatiaľ však stále predpokladajú, že tohotočný monzún bude slabší ako priemerné zrážky v tomto dôležitom období.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...