Zelený Uruguaj.

12.12.2015 23:02 | Autor: redakcia

Konferencia v Paríži skončila, má pre niektorých klimatológov veľmi rozpačité závery, ale musí sa uznať, že sa politici snažili. Sú však krajiny, ktoré žiadne odporúčania ako chrániť atmosféru nepotrebujú, rešli od slov rovo k činom.
Krajina v Južnej Amerike, Uruguaj, všetkým krajinácm na svete ukazuje cestu ako sa dá chrániť atmosféra a zdá sa, že to ani nie je také zložité ako sa snažia rozvinuté krajiny prezentovať. Za menej ako 10 rokov zrazil Uruguaj svoju uhlíkovú stopu bez štátnych dotácií a bez toho, aby zaťažoval spotrebiteľov! Už teraz viac ako 94% elektrickej energie získavajú v tejto krajine z obnoviteľných zdrojov, teda zo slnka, vetra…. Vody majú aj v dôsledku sucha menej a nemôžu sa teda spoliehať na vodné elekrárne. Obyvatelia si pochvaľujú nižšie ceny energie a aj to, že je oveľa menej výpadkov v jej dodávkach. Krajina minulý rok získala aj cenu od Svetového fondu na ochranu prírody: Líder vo využívaní zelenej energie.
Ľudstvo určite čaká prechod k takémuto spôsobu získavania energie, ide len o to, akým spôsobom sa k nemu postavíme. Musíme si však uvedomiť, že iná možnosť nie je, ak chceme, aby si aj naše deti boli schopné postaviť snehuliaka a niektoré zvery videli aspoň v ZOO.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...