Zelený Uruguaj.

12.12.2015 23:02 | Autor: redakcia

Konferencia v Paríži skončila, má pre niektorých klimatológov veľmi rozpačité závery, ale musí sa uznať, že sa politici snažili. Sú však krajiny, ktoré žiadne odporúčania ako chrániť atmosféru nepotrebujú, rešli od slov rovo k činom.
Krajina v Južnej Amerike, Uruguaj, všetkým krajinácm na svete ukazuje cestu ako sa dá chrániť atmosféra a zdá sa, že to ani nie je také zložité ako sa snažia rozvinuté krajiny prezentovať. Za menej ako 10 rokov zrazil Uruguaj svoju uhlíkovú stopu bez štátnych dotácií a bez toho, aby zaťažoval spotrebiteľov! Už teraz viac ako 94% elektrickej energie získavajú v tejto krajine z obnoviteľných zdrojov, teda zo slnka, vetra…. Vody majú aj v dôsledku sucha menej a nemôžu sa teda spoliehať na vodné elekrárne. Obyvatelia si pochvaľujú nižšie ceny energie a aj to, že je oveľa menej výpadkov v jej dodávkach. Krajina minulý rok získala aj cenu od Svetového fondu na ochranu prírody: Líder vo využívaní zelenej energie.
Ľudstvo určite čaká prechod k takémuto spôsobu získavania energie, ide len o to, akým spôsobom sa k nemu postavíme. Musíme si však uvedomiť, že iná možnosť nie je, ak chceme, aby si aj naše deti boli schopné postaviť snehuliaka a niektoré zvery videli aspoň v ZOO.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Zima naplno udrela v jej závere V studenom, pôvodom arktickom...