Bránime sa pred chladom.

19.1.2016 13:03 | Autor: redakcia

Mrazy, sneh a štipľavý studený vietor patria v zimných mesiacoch k nášmu územiu. Svoje povinnosti si musíme plniť, aj keď vonku poriadne mrzne a mráz zachádza pod nechty. Ako sa brániť ?

Rozhodujúcim faktorom našej ochrany pred zimou je kvalitné oblečenie. Odborníci vypočítali, že až 30% telesného tepla uniká cez nepokrytú hlavu a 20% cez nepokryté ruky. Teda určite je vhodné používať čapicu a rukavice a to nielen na šport, ale aj na prechádzku po meste. Mali by sme si obliekať viac vrstiev, odborníci hovoria o štyroch vrstvách. Vzduchová vrstva medzi mini tiež pôsobí ako izolácia. Nevynechávajte spodné tielko, ktorá odvádza pot a zlepšuje tak náš teplotný komfort. Obúvajte si kvalitnú zimnú obuv, s vyššou podrážkou, ktorá tvorí izoláciu od chladného podkladu. Do kvalitnej topánky patria aj kvalitné ponožky, ktoré sú tiež dobrým teplotným izolantom pred chladom.

Takto „vyzbrojení“ sa môžeme pustiť do boja proti chladu. V nízkych teplotách si ešte natrite nos, uši a líca kvalitným mastným krémom. Ten zabráni vo veternom počasí vysúšaniu pokožky. Suchá pokožka je náchylnejšia na poranenia chladom a môže až omrznúť.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...