Čo sa deje vo svete ?

11.1.2016 20:10 | Autor: redakcia

O silných mrazoch v Nórsku a letných teplotách v Španielsku na začiatku tohto roku ste už v uplynulých dňoch asi čo-to počuli. Silné mrazy v noci až pod -40 °C a cez deň pod -20 °C už síce poľavili, ale aj dnes mali v Nórsku lokality s najvyššou dennou teplotou pod -20 °C. Španieli sa zase mohli ešte koncom minulého týždňa vyhrievať pri teplote letného dňa aj v okolí Barcelony, dnes tam bolo „iba“ necelých 19 °C.
Horúco je aj v Austrálii. Netreba sa diviť, majú tam leto, sucho, teplo a vietor zase spôsobujú požiare. Tentokrát najmä na juhozápade. Najmenej dvaja ľudia prišli o život, viac ako 100 domov zhorelo a od minulého týždňa požiare zničili aj viac ako 67 tisíc ha pôdy. Hasiči však majú dobré správy! Situácia sa začína zlepšovať….znížili riziko požiarov o jeden stupeň. Už stačí iba pozorovať a byť bdelý.
V Nemecku sa zase pripravujú na silný vietor, najmä na juhu krajiny počítajú s veterným počasím. Na horách predpokladajú meteorológovia vietor o sile až 12.stupňa Beaufortovej stupnice. Nemci stále ešte udávajú rýchlosť vetra v tejto stupnici, pôvodne určenej na more.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...