Čo sa deje vo svete ?

11.1.2016 20:10 | Autor: redakcia

O silných mrazoch v Nórsku a letných teplotách v Španielsku na začiatku tohto roku ste už v uplynulých dňoch asi čo-to počuli. Silné mrazy v noci až pod -40 °C a cez deň pod -20 °C už síce poľavili, ale aj dnes mali v Nórsku lokality s najvyššou dennou teplotou pod -20 °C. Španieli sa zase mohli ešte koncom minulého týždňa vyhrievať pri teplote letného dňa aj v okolí Barcelony, dnes tam bolo „iba“ necelých 19 °C.
Horúco je aj v Austrálii. Netreba sa diviť, majú tam leto, sucho, teplo a vietor zase spôsobujú požiare. Tentokrát najmä na juhozápade. Najmenej dvaja ľudia prišli o život, viac ako 100 domov zhorelo a od minulého týždňa požiare zničili aj viac ako 67 tisíc ha pôdy. Hasiči však majú dobré správy! Situácia sa začína zlepšovať….znížili riziko požiarov o jeden stupeň. Už stačí iba pozorovať a byť bdelý.
V Nemecku sa zase pripravujú na silný vietor, najmä na juhu krajiny počítajú s veterným počasím. Na horách predpokladajú meteorológovia vietor o sile až 12.stupňa Beaufortovej stupnice. Nemci stále ešte udávajú rýchlosť vetra v tejto stupnici, pôvodne určenej na more.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Zima naplno udrela v jej závere V studenom, pôvodom arktickom...