Počasie vo svete.

14.4.2016 15:10 | Autor: redakcia

Dnešné počasie bolo u nás pravé aprílové. Už do rána sa vyskytovali búrky, lokálne aj s vyššími úhrnmi. Okolie Bratislavy až nad 20 mm, rovnako tak aj na Ponitrí, či Turci.

Skúsenosti s bláznivým aprílom majú aj na severovýchodnom pobreží USA. Po teplej zime tam čakali skorý nástup jari,ale tá neprišla. Miesto nej zatiekol do týchto končín studený vzduch z Kanady. Poriadne posunul teploty smerom dolu a ešte aj priniesol snehovú pokrývku, na niektorých miestach hrubšiu ako 15 cm. Farmári sa obávajú o úrodu, pretože sneh zasypal už rozkvitnuté stromy.

Celkom iné starosti majú v Iraku, Iráne a v časti Saudskej Arábie. Tam oblasť nízkeho tlaku, ktorá sa do týchto končín dostala zo Stredozemného mora, hrozí prívalovými povodňami a silnými zrážkami.Táto situácia bude najhoršia podľa predpovedí meteorológov zajtra. No lokálne povodne sa tam vyskytujú už niekoľko dní a spôsobujú starosti obyvateľstvu.

Bláznivé počasie bude v ďalších dňoch pokračovať aj u nás, máme pred sebou teplejší víkend, ale na začaitku budúceho týždňa to vyzerá znovu na vpád chladnejšieho vzduchu.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...