Počasie vo svete.

14.4.2016 15:10 | Autor: redakcia

Dnešné počasie bolo u nás pravé aprílové. Už do rána sa vyskytovali búrky, lokálne aj s vyššími úhrnmi. Okolie Bratislavy až nad 20 mm, rovnako tak aj na Ponitrí, či Turci.

Skúsenosti s bláznivým aprílom majú aj na severovýchodnom pobreží USA. Po teplej zime tam čakali skorý nástup jari,ale tá neprišla. Miesto nej zatiekol do týchto končín studený vzduch z Kanady. Poriadne posunul teploty smerom dolu a ešte aj priniesol snehovú pokrývku, na niektorých miestach hrubšiu ako 15 cm. Farmári sa obávajú o úrodu, pretože sneh zasypal už rozkvitnuté stromy.

Celkom iné starosti majú v Iraku, Iráne a v časti Saudskej Arábie. Tam oblasť nízkeho tlaku, ktorá sa do týchto končín dostala zo Stredozemného mora, hrozí prívalovými povodňami a silnými zrážkami.Táto situácia bude najhoršia podľa predpovedí meteorológov zajtra. No lokálne povodne sa tam vyskytujú už niekoľko dní a spôsobujú starosti obyvateľstvu.

Bláznivé počasie bude v ďalších dňoch pokračovať aj u nás, máme pred sebou teplejší víkend, ale na začaitku budúceho týždňa to vyzerá znovu na vpád chladnejšieho vzduchu.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Zima naplno udrela v jej závere V studenom, pôvodom arktickom...