Príroda a jej hrozby.

28.4.2016 15:05 | Autor: redakcia

Svet sa podľa expertov na risk menežment musí pripraviť na katastrofy súvisiace s klimatickými zmenami a nebude to trvať až tak dlho.

Nemyslia sa iba prírodné katastrofy ako sú suchá, záplavy či vlny tepla, alebo zemetrasenie, ale stále viac bude pribúdať humanitárnych katastrof, ktoré budú zapríčinené nepriaznivými poveternostnými podmienkami v niektorých častiach sveta. Len počas minulého roku si záplavy, vlny horúčav, zosuvy pôdy a zemetrasenia vyžiadali takmer 30 tisíc obetí na ľudských životoch, no postihnutých bolo takmer 100 miliónov ľudí. Materiálne škody dosiahli až 66 miliárd dolárov. Aj keď krajiny pomáhajú určitým percentom svojho HDP do celosvetového fondu na zmiernenie dôsledkov katastrof, bude to však v najbližších rokoch nedostatočné množstvo peňazí.

Experti totiž upozorňujú, že škody sa budú zvyšovať, pretože bude rýchlo pribúdať katastrof zapríčinených prebiehajúcimi klimatickými zmenami. Upozorňujú tiež na to, že stále viac oblastí bude nepriaznivých pre život a ľudia si budú hľadať nové domovy.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...