Príroda a jej hrozby.

28.4.2016 15:05 | Autor: redakcia

Svet sa podľa expertov na risk menežment musí pripraviť na katastrofy súvisiace s klimatickými zmenami a nebude to trvať až tak dlho.

Nemyslia sa iba prírodné katastrofy ako sú suchá, záplavy či vlny tepla, alebo zemetrasenie, ale stále viac bude pribúdať humanitárnych katastrof, ktoré budú zapríčinené nepriaznivými poveternostnými podmienkami v niektorých častiach sveta. Len počas minulého roku si záplavy, vlny horúčav, zosuvy pôdy a zemetrasenia vyžiadali takmer 30 tisíc obetí na ľudských životoch, no postihnutých bolo takmer 100 miliónov ľudí. Materiálne škody dosiahli až 66 miliárd dolárov. Aj keď krajiny pomáhajú určitým percentom svojho HDP do celosvetového fondu na zmiernenie dôsledkov katastrof, bude to však v najbližších rokoch nedostatočné množstvo peňazí.

Experti totiž upozorňujú, že škody sa budú zvyšovať, pretože bude rýchlo pribúdať katastrof zapríčinených prebiehajúcimi klimatickými zmenami. Upozorňujú tiež na to, že stále viac oblastí bude nepriaznivých pre život a ľudia si budú hľadať nové domovy.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Meteorologická jar začala najchladnejším ránom!

Zima naplno udrela v jej závere V studenom, pôvodom arktickom...