Počasie a šport.

18.7.2016 8:45 | Autor: redakcia

Koľkokrát sa vám stalo, že ste svoje plány museli pre zhoršenie počasia zmeniť? Vy ste mohli trebárs prechádzku odložiť, ale takí športovci …. tí športujú, aj keď to nie je vždy najvhodnejšie.

V poslednej dobe sa počasie postaralo o odloženie niekoľkých športových podujatí.

Vo Wimbledone to bol dážď, čo prekladal začiatky zápasov, aj na futbalových majstrovstvách vo Francúzsku museli zakryť štadión, lebo hrozili zrážky. Počas víkendu sa opäť výdatné zrážky postarali o presun začiatku medzinárodného tenisového zápasu v Maďarsku. Ale išlo sa aj na bicykli. Tí si pauzu pre zlé počasie nedali. Nemyslím Tour de France, kde je to fajn, iba trošku veternejšie, myslím víkendové etapy na pretekoch Okolo Poľska. Závodníci nastúpili, aj keď silno fúkalo, pršalo a bolo sychravo, teplota v Zakopanom, kde bol dojazd sobotnej etapy iba okolo 10°C. Mnohí to však vzdali, z takmer 190 pretekárov do cieľa nedošlo 85. Ale aj tak,mnohí nešportovci volili pobyt vo vnútri, kde to bolo bezpečnejšie.

Počasie tento týždeň by však malo priať všetkým vonkajším aktivitám, zrážky ustanú a opäť sa slnko ujme svojej úlohy-bude svietiť a zohrievať vzduch okolo nás.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...