Pozor, zmena počasia!

9.8.2016 15:14 | Autor: redakcia

Mali sme dnes pekný slnečný deň, ale už dnes popoludní sa na západe krajiny pri hraniciach s Českom objavili búrky. Tie už ohlasujú zmenu a to ozaj výraznú.

Od západu sa k nám približuje zvlnené frontálne rozhranie, ktoré súvisí s tlakovou nížou nad Škandináviou. V jej tyle sa aj k nám dostane chladný vzduch, ktorý výrazným spôsobom zníži aj denné a neskôr aj nočné teploty. Je teda dobré vedieť, kde máte sveter, mikinu 🙂

Streda bude v západnej časti krajiny prevažne s veľkou oblačnosťou a prehánkami, občasným dažďom, v noci ešte aj s ojedinelými búrkami. Na Kysuciach, Orave a Liptove sa budú vyskytovať aj trvalejšie zrážky, do 30-35 mm za 24 hodín. Citeľne sa ochladí. Na severozápade a krajnom západe zajtrajšie maximum iba 12 až 17, na východe Podunajskej nížiny, napr. okolo Komárna, Štúrova, ale aj okolo Šale, Galanty, Nitry od 17 do 21°C.
Juh stredného Slovenska a východ nášho územia budú teplejšie, od 22 do 27°C. Na východe sa oblaky a zrážky objavia neskôr, až okolo poludnia a budú to prehánky, a aj búrky.

Aby toho nebolo málo, rozfúka sa studený vietor od severozápadu do 25-30 km/h, v nárazoch na západe okolo 55 km/h. Takýto chladný vietor bude ešte celkovo umocňovať pocit chladu.

Studený vzduch bude cítiť napr. v sobotu ráno, keď sa upokojí vietor a zmenší sa oblačnosť. Na severe krajiny budú lokality, kde do rána poklesne teplota iba na 9 až 2°C a je tak „zarobené“ pri spomínaných poveternostných podmienkach aj na prípadný prízemný mráz.

Uvidíme, ako to napokon so studeným frontom bude, včas vám dáme vedieť, či je potrebné si na severe nášho územie obliecť na noc pod stan niečo teplejšie.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Cyklón Dumazile vyčíňal pri Madagaskare

Kde sa sformoval a čo priniesol? Tropická búrka (neskôr tropická cyklóna)...