Alergie boli, sú a ešte len budú.

9.9.2016 14:50 | Autor: redakcia

S tým , ako sa leto stále viac a viac blíži do jesene, tak sa aj pomaly zlepšuje peľová situácia na našom území. Táto informácia určite potešila všetkých tých, čo majú problém so sennou nádchou.

Zlepšovanie situácie s jeseňou je jasná vec, ale v dlhodobom horizonte čakajú alergikov krušné časy. Podľa štúdie uverejnenej v Nature Climate Change sa v dôsledku klimatickej zmeny predĺži doba výskytu peľu ambrózie palinolistej, toho najväčšieho spúšťača sennej nádchy, až do neskorej jesene a bude sa vyskytovať na väčšej ploche ako je tomu dnes.

Zo štúdie francúzskych výskumníkov vyplýva, že v najbližších 35 rokov sa aj jej pričinením zvýši počet alergikov v Európe z 33 miliónov, toľko ich je teraz, na 77 miliónov. Zo sennej nádchy sa stane bežný zdravotný problém aj na tých miestach, kde sa dnes vyskytuje iba veľmi zriedkavo.

Dúfam však za všetkých alergikov, že veda postúpi tak ďaleko, že bude vymyslený liek, ktorý všetkým alergikom pomôže prežiť obdobie výskytu peľov všelijakého druhu čo najlepšie.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Arktické ochladenie na konci februára!

Arktické ochladenie na konci februára!

Odkiaľ pochádza arktický vzduch ? Nad územím Slovenska sa strieda 6...

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Valentín, Valentín, aké počasie nám prinesieš ?

Niektorý ľudia vravia, že už chcú, aby prišlo oteplenie, niektorý...

Keď fúka zo Sahary.

Keď fúka zo Sahary.

Viete, čo to je "lokálny vietor? Je to vietor,...

Lyžovačka? Ešte áno!

Lyžovačka? Ešte áno!

Aj keď už stále častejšie hľadíme do katalógov na letnú...