Počasie cez sviatky

28.3.2018 17:38 | Autor: Daniel Cibula

Čím nás prekvapia sviatočné dni? 
Nad našimi hlavami bude prevládať silné oceánske prúdenie a do našej oblasti sa budú dostávať jednotlivé vlny oceánskeho vzduchu spojené s frontálnymi poruchami. To v skratke znamená veľkú oblačnosť a časté zrážky.
Zelený štvrtok 
Zelený štvrtok ku nám prinesie veľkú oblačnosť, dážď (na severe od stredných polôh sneženie) a teploty od 7 do 12 °C. Zrážky budú v popoludňajších hodinách ustávať a niekde sa objaví aj slnko. Začiatkom noci dorazí ďalší frontálny systém, čo sa prejaví na zrážkach.
Veľký piatok
Opäť oblačno až zamračené a teploty 9 – 15 °C v noci to bude už všade nad 0°C, tak ako aj nasledujúce dni. Zároveň bude na viacerých miestach pršať alebo sa vyskytnú dažďové prehánky. Cez deň bude hranica sneženia stúpať a bude snežiť už len vo vysokých polohách.
Biela sobota
Oblačno až zamračené s častými zrážkami vo forme dažďa. Miestami to budú aj výdatnejšie úhrny. Teploty budú dosahovať v rámci rozobraného obdobia najvyššie hodnoty a to od 11 – 16 °C, keďže bude vrcholiť prílev teplého vzduchu od juhu až juhovýchodu. Bude k nám hlavne na západe a severe fúkať rýchlosťou do 30 v nárazoch do 60 km/h.
Veľkonočná nedeľa
Ako inak. Oblačno až zamračené, ale výrazne chladnejšie, keďže sa ocitneme na zadnej strane tlakovej níže a do našej oblasti začne prúdiť chladný vzduch od severozápadu. Denná teplota od 3 do 10 na juhovýchode do 12 °C.  Časté zrážky na veľa miestach krajiny. Hlavne na západe a severozápade bude hranica sneženia rýchlo klesať a sneženie sa môže vyskytnúť popoludní už aj v nižších polohách.
Veľkonočný pondelok
 V priebehu dňa ustávanie zrážok a zmenšovanie oblačnosti. Bude ku nám prúdiť naďalej chladný vzduch a preto sa teploty budú držať na úrovni od 5 do 12 °C. Opäť môže hlavne v severných okresoch snežiť aj v nižších polohách. Poklesnú aj nočné teploty a opäť sa vrátia nočné mrazy.
Môžeme teda povedať, že tohtoročná veľká noc čo sa týka počasia nebude najpríjemnejšia ale tí čo majú radi sychravé počasie a ešte ku tomu aj radi spia, tak sa určite potešia :).

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...