Čo sa deje vo svete.

7.7.2018 14:21 | Autor: redakcia

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní vystrieda mohutnejšia kopivitá oblačnosť s prehánkami a búrkami. Teplota sa drží medzi 22 až 28°C.
Ale inde vo svete to nie je také pokojné.

V Japonsku počítajú škody po ničivých povodniach, ktoré priniesol tajfún Prapiroon. Vlhkosť z neho zostala a poriadne napršala. Žiaľ, hlásené sú aj obete na ľudských životoch, zatiaľ takmer 40 a viac ako 10 je nezvestných. Tisícky ďalších muselo opustiť svoje domovy, pretože voda stúpala a stúpala. Japonsko si od silných zrážok neoddýchne, ostrovy na juhu čakajú na tajfún Maria, ktorý prinesie ďalšie problémy do tejto krajiny.

Aj do Karibiku si to namieril hurikán, s pekným menom Beryl. Ten zvyšuje možnosť silných zrážok a z nich vznikajúcich povodní, samozrejme, okrem silného vetra k tomu. Portoriko už na základe predpovedí uvažuje o opatreniach. Je ale predpoklad, že iné ostrovy v Karibiku okrem Portorika a Panenských ostrovov budú ušetrené.

A ešte nezvyčajné teplo….Stále je v USA a aj v Kanade, kde už niekoľko desiatok ľudí zahynulo. Predsa len, tak vysoké teploty a tak dlho trvajúce nie sú v týchto končinách sveta úplne bežné. Maximálna teplota tam dosauje už niekoľko dní viac ako 32°C.

Sdílejte článek: FacebookTwitter

Čo sa deje vo svete.

Čo sa deje vo svete.

Počasie u nás je typicky letné. Slnko na oblohe popoludní...

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Výrazné ochladenie na konci týždňa

Konečne zmena ?!. Po dlhých dňoch a týždňoch sa nám...

Počasie cez sviatky

Počasie cez sviatky

Čím nás prekvapia sviatočné dni?  Nad našimi hlavami bude prevládať...

Marcové výrazné ochladenie!

Marcové výrazné ochladenie!

Vpád arktického vzduchu: Ako si môžme na priloženej aktuálnej mape...