Aj v stredu bude pokračovať “Trojkráľová zima”

11. 01. 2022
ǀ
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA 11.1.2022 11:52
ǀ
Daniel Cibula
Predpoveď synoptickej situácie na stredu, 12. januára — Zdroj: ČHMÚ

V stredu bude počasie na Slovensku ovplyvňovať tlaková výš, ktorá zmohutnie nad Britskými ostrovmi. Po jej prednej strane bude do našej oblasti od severovýchodu naďalej prúdiť chladnejší vzduch.

V noci teplota poklesne väčšinou na -4 až -9, v údoliach stredného a východného Slovenska pri vyjasnení a zoslabnutí vetra bude lokálne chladnejšie s teplotou do -14°C.

V priebehu dňa sa príliš neoteplí. Najchladnejšie by malo zostať na pohraničí s Poľskom, kde počas dňa teplota lokálne nevystúpi nad -5°C. Naopak najteplejšie počasie sa očakáva v oblasti Podunajskej nížiny a Hornej Nitry s teplotou do 3°C.

Vietor severných smerov bude postupne slabnúť a jeho priemerná rýchlosť sa aj v najveternejších lokalitách na juhovýchode zníži z 35 na večerných 25-20 km/h.

Nárazy môžu ešte spočiatku dosiahnuť v spomínanej lokalite do asi 60 km/h. V časti Banskobystrického a Nitrianskeho kraja to bude so slabým vetrom a bez nárazov.

Bude jasno až polooblačno, na severe a východe miestami, najmä doobeda aj zamračené nízkou oblačnosťou. V priebehu večera postúpi od severozápadu aj nevýrazná oblačnosť oklúzneho frontu.

Zrána sa ojedinele vyskytnú hmly a nízka oblačnosť aj inde, napr. v Juhoslovenskej kotline a na juhovýchode Podunajskej nížiny. Na pohraničí s Poľskom sa nedá vylúčiť aj slabé sneženie.

Mohlo by vás zajímat