Aký bude koniec a začiatok roka

28. 12. 2018
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 28.12.2018 13:55
ǀ
Daniel Cibula

Počasie na konci roka

Ak by sme čakali na konci roka nejaké výrazné ochladenie, tak vás žiaľ nepotešíme. Najvyššia denná teplota vystúpi v sobotu na 0 až 7 °C v nedeľu to bude veľmi podobne. Stále bude pritom prevládať oblačná až zamračená obloha. Objavia sa aj hmly. Na juhu sa môže najmä v sobotu oblačnosť aj zmenšiť. V sobotu sa vyskytnú zrážky len ojedinele a to najmä na severe územia ale v nedeľu už zasiahnu väčšinu Slovenska. Hranica sneženia sa bude pritom meniť. Najskôr bude relatívne nízko, potom bude mierne stúpať, aby sa následne v nedeľu večer opäť začala znižovať aj do nižších polôh. V nedelu poobede tiež začne zosilňovať severozápadný až severný vietor, ktorý bude aj nižších polohách na západe silný, na horách až prudký či búrlivý.

Predpokladaná teplota v nedeľu o 13:00 hod.

Počasie na silvestra

Na silvestra sa pri silnom severnom prúdení vzduchu ochladí asi na -2 až 5 °C. Snežiť bude miestami hlavne na severe a východe územia. Na ostatnom území sa pritom môže ojedinele objaviť aj dážď so snehom alebo dážď. Na juhu budeme môcť spod mrakov častejšie pozorovať aj slnečné lúče. Na horách bude stále prevládať búrlivý vietor a aj v nižších polohách jeho rýchlosť ojedinele dosiahne aj nad 55 km/h. Relatívne chladný vzduch, ktorý bude do našej oblasti prichádzať by mal zabezpečiť aspoň dobrú viditeľnosť pri sledovaní ohňostrojov.

Počasie v novom roku

Na nový rok do našej oblasti pre zmenu postúpi nevýrazný teplý front. S ním bude spojené hmlisté počasie s teplotami od -1 do 5 °C. Môžu sa vyskytnúť aj slabé zrážky, ktoré budú v nižších polohách najmä vo forme dažďa a môže sa tvoriť poľadovica. Počasie sa ale výraznejšie začne meniť budúcu stredu, čiže 2. januára, kedy cez naše územie opäť prejde studený front a do našej oblasti bude prenikať pôvodom arktický vzduch, ktoré bude výrazne znižovať teploty. Koľko to ale potrvá sa ešte nedá s istotou tvrdiť a preto vám to budeme postupne upresňovať.

Ďakujeme za vašu spoločnosť v tomto roku a tešíme sa na vás aj v tom novom.

Mohlo by vás zajímat

AKTUÁLNE,REPORT,Slovensko ǀ 17.6.2019

Utorok s prehánkami a búrkami vo východnej polovici územia

AKTUÁLNE,REPORT,Slovensko ǀ 14.6.2019

Cez víkend horúce počasie vyvrcholí

Európa,FOTOGRAFIE,Slovensko,ZAUJÍMAVOSTI ǀ 13.6.2019

Nočné svietiace oblaky