Najbližší týždeň bude premenlivý a relatívne chladný

13. 05. 2021
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 13.5.2021 14:42
ǀ
Daniel Cibula

Po slnečných a teplých dňoch sa situácia začala v stredu meniť. Pribudla oblačnosť a pribudli zrážky a to aj v podobe intenzívnejších búrok. Vo štvrtok sa už ochladilo na celom území a lokálne aj výdatne pršalo. Zvlnený studený front bude počasie na Slovensku ovplyvňovať ešte aj v piatok. Po krátkom upokojení, kedy sa v piatok večer a v sobotu bude nad našou oblasťou nachádzať vo vlhkom vzduchu nevýrazné tlakové pole, v nedeľu postúpi od západu ďalší studený front. To isté platí aj o noci z pondelka na utorok, kedy bude studený front o čosi výraznejší a prinesie aj viac zrážok. Po jeho prechode sa bude situácia pozvoľna stabilizovať a v piatok budúceho týždňa (21. mája) je predpoklad, že by sa mohla teplota na juhu Slovenska dostať cez hranicu 22 °C. Dovtedy bude teplota pod dlhodobým normálom alebo blízko neho.

Po chladnom máji v roku 2019 a 2020 je predpoklad, že aj tohtoročný máj bude celkovo chladný.

Predpoveď počasia do 27. mája pre Poprad a Bratislavu — Zdroj: wetterzentrale.de (Poprad) a wetterzentrale.de (Bratislava)

Anomália teplôt v Európe v týždni od 17. do 24. mája. Oblasť západnej, južnej a čiastočne aj strednej Európy by mala byť chladnejšia ako je dlhodobý normál — Zdroj: ECMWF

Ansámblová predpoveď na najbližších 15 dní pre Liptovský Mikuláš — Zdroj: ECMWF

Mohlo by vás zajímat