
Predpoveď synoptickej situácie na stredu, 29. marca – Zdroj: ČHMÚ
V stredu bude počasie na Slovensku pod vplyvom výbežku vyššieho tlaku vzduchu od juhu. Zároveň postúpi nad západnú časť Slovenska oklúzny front.
V noci bude veľmi chladno. Teplota bude klesať v dolinách a kotlinách na čerstvo napadnutom snehu až na okolo -10 až -13°C. V nížinách a nižšie položených kotlinách, kde už je vegetácia v pokročilom štádiu rozvoja, bude tiež mrazivo a to od -1 do asi -7°C a preto tu hrozí vážne nebezpečie, že niektoré ovocné stromy vymrznú.
V priebehu dňa sa oteplí na 6 až 12, na severe bude okolo 4°C.
Začne sa postupne otepľovať. Vo vyšších vrstvách atmosféry to bude najvýraznejšie a oteplí sa tu z -9 na -1°C.
Severozápadný vietor sa v priebehu dňa zmení na južný až juhozápadný. V prvej polovici noci bude ešte silnejší na východe, kde jeho priemerná rýchlosť dosiahne do asi 30 km/h. Nadránom aj tu zoslabne. V priebehu dňa bude dosahovať do 20-25 km/h.
Nárazy vetra ráno tiež zoslabnú a v priebehu dňa to už z tohto pohľadu bude oveľa pokojnejšie počasie ako v pondelok.
Bude prevažne jasno až polojasno, v západnej polovici Slovenska postupne oblačno až zamračené s možnosťou slabého dažďa, od stredných polôh aj sneženia.