Pestré počasie nás čaká aj utorok

30. 01. 2023
ǀ
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA 30.1.2023 17:16
ǀ
Róbert Bertoš

Úvod do pracovného týždňa začal veľmi pestrým počasím, ktoré bude pokračovať aj tie ďalšie dni. Za oklúznym frontom k nám bude prúdiť od severozápadu morský vzduch a sním k nám bude postupovať frontálny systém, ktorý prinesie ďalšie zrážky ale aj veterné počasie.

Synoptická situácia 31.01.2023. Zdroj ČHMÍ.

 

Očakávame premenlivé počasie, zrážky sa budú vyskytovať už počas noci a cez nás budú prechádzať v jednotlivých vlnách. Skupenstvo zrážok bude prevažne snehové ale na juhu a juhozápade to môže prechádzať aj do zmiešaných alebo dažďových zrážok.

V utorok očakávame premenlivú oblačnosť, v noci a ráno bude prevládať polooblačná až oblačná obloha ale v priebehu dňa sa postupne zamračí na väčšine územia.

Ďalšia noc už nebude taká mrazivá ako tá predošlá, na západe teplota klesne na 2 až 0°C, kým na strednom a východnom Slovensku teplota klesne hlbšie pod nulu a to na 0 až -6°C.

Teplota počas dňa vystúpi na -3 až 3°C, na juhozápade a juhu na 4 až 5°C, zvyšok Slovenska sa bude pohybovať na nižších hodnotách, na severe aj s celodenným mrazom.

Veterné počasie sa prejaví aj v utorok, očakávame opäť silný nárazový vietor. Na západnom, strednom ,či severovýchodnom Slovensku môže vietor  dosahovať rýchlosť okolo 35 km/h, v nárazoch až 70 km/h,  na hrebeňoch hôr búrlivý vietor až víchrica. Za takýchto podmienok môžeme očakávať v horských oblastiach  tvorbu snehových jazykov.

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat

Predpoveď,Slovensko ǀ 28.3.2023

Ovocinári sa budú mať v stredu napozore

Predpoveď,Slovensko ǀ 27.3.2023

Nepriaznivá situácia aj v utorok

Predpoveď,Slovensko ǀ 27.3.2023

Šialené aprílové počasie na záver marca

Predpoveď,Slovensko ǀ 26.3.2023

Búrlivý začiatok pracovného týždňa