V pondelok príde postupne k výraznej zmene

02. 08. 2020
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 2.8.2020 07:10
ǀ
Daniel Cibula
Predpoveď synoptickej situácie na pondelok 03. augusta — Zdroj: ČHMÚ

V pondelok začne územím Slovenska postupne prechádzať studené frontálne rozhranie. Pri svojom pomalom postupe od západu sa začne vlniť.

Pred jeho príchodom bude ešte pomerne teplá noc na západe Slovenska, kde teploty lokálne nepoklesnú pod 19 či 18 °C. Na ostatnom území bude zväčša od 15 do 10 °C.

V priebehu dňa bude ešte stále veľmi teplo. Výnimku bude predstavovať len oblasť Záhoria, či Považia kadiaľ by už mal začať prechádzať studený front a bude tu aj asi najviac oblačnosti. Preto tu maximá väčšinou vystúpia do 26 °C. Na ostatnom území bude aj teplejšie a na juhu môže teplota vystúpiť na 31 °C.

K tomu sa bude pridávať spočiatku juhovýchodný vietor do 25 km/h, od západu sa bude k večeru meniť na severozápadný.

Nárazy vetra môžu dosiahnuť do 45 km/h.

Už v noci z nedele na pondelok sa od západu bude nad naše územie dostávať kompaktnejšia oblačnosť. V priebehu dňa bude väčšinou polojasno až oblačno. Prechodne až zamračené.

Dážď by sa mal vyskytovať najmä v nočných hodinách na západe Slovenska. V priebehu dňa bude pršať len ojedinele a to tiež iba v západnej polovici územia.

Ojedinele sa k tomu môžu pridať aj búrky. V noci na pondelok je najväčšia šanca na Záhorí a v okolí Bratislavy. V priebehu dňa sa riziko búrok presunie do veľkej časti západnej polovice Slovenska a Banskobystrického kraja.

 

Mohlo by vás zajímat

Predpoveď,Slovensko ǀ 1.12.2020

V stredu bude po chladnom ráne prevažne slnečno

FOTOGRAFIE,REPORT,Slovensko ǀ 30.11.2020

Víkendový sneh zrejme dlho nevydrží

Predpoveď,Slovensko ǀ 30.11.2020

V utorok pribudne na juhu nízkej oblačnosti