V stredu bude pokračovať rovnaký scenár počasia

14. 01. 2020
ǀ
POSLEDNÍ AKTUALIZACE 14.1.2020 09:55
ǀ
Daniel Cibula
Predpoveď synoptickej situácie na stredu 15. januára — Zdroj: ČHMÚ

V stredu očakávame že v našej oblasti bude pokračovať inverzný charakter počasia. Znamená to, že teploty budú v nadmorskej výške 1500 m n. m. na úrovni okolo 4°C, ale v nižších polohách bude okolo 1 °C. Iba pri zmenšenej oblačnosti a na severe stredného Slovenska, najmä na Orave, Kysuciach, či lokálne aj na Považí, bude až do 6 °C. Na svahoch Tatier môže byť až do 9 °C.

Vietor bude stále prevažne južných smerov, na horách to bude vietor juhozápadný. V stredu mierne zosilnie. Na západe Slovenska môže dosiahnuť do 35 km/h, na horách to bude rýchlosť ojedinele až nad 50 km/h.

Rátame opäť aj s hmlami, ktoré budú spojené ojedinele aj s mrznúcim mrholením, alebo slabým snežením a môže vznikať poľadovica. Hmiel bude najmenej na severe stredného Slovenska.

Rovnaká situácia bude platiť aj o oblačnosti. Hory a sever stredného Slovenska prevažne jasno až polojasno, ostatné lokality, aj keď to model nenaznačuje bude prevažne zamračené nízkou oblačnosťou a iba ojedinele sa môže oblačnosť zmenšiť napr. na Podunajskej nížine.

Mohlo by vás zajímat

Predpoveď,Slovensko ǀ 5.8.2020

V ďalšie dni bude teplo a relatívne slnečno

Predpoveď,Slovensko ǀ 3.8.2020

V utorok bude na viacerých miestach pršať

Predpoveď,Slovensko ǀ 2.8.2020

V pondelok príde postupne k výraznej zmene