Vo štvrtok návrat slnka

15. 03. 2023
ǀ
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA 15.3.2023 16:47
ǀ
Róbert Bertoš

Počasie tento týždeň je doslova ako na hojdačke, kým sme mali v úvode pracovného týždňa prevažné teplé a vlhké obdobie, to sa zmenilo už v priebehu stredy, kedy k nám postúpil výrazný zvlnený studený front a priniesol ochladenie až o 10°C.

Synoptická situácia na štvrtok 16.3.2023. Zdroj: ČHMÍ

Vo štvrtok to už bude pokojnejšie, pretože zvlnený studený front postúpi ďalej na východ a k nám sa bude dostávať vplyv tlakovej výše a aj teplejší vzduch.

Vo štvrtok sa slabé zrážky môžu objaviť len krátko po polnoci, v priebehu dňa by sa vyskytovať už nemali. Podobne to bude aj s oblačnosťou,  tej bude najviac na východe Slovenska ale postupne sa bude vyjasňovať a prevažovať bude len malá oblačnosť. Zrána treba počítať s výskytom hmly alebo nízkej oblačnosti, ktorá sa v počas dňa bude rozplývať.

Z noci do rána nám môže teplota klesnúť aj pod bod mrazu, keďže sa budeme nachádzať ešte stále v chladnejšom vzduchu a na západe a strede krajiny očakávame len malú oblačnosť. Teplotný interval sa bude pohybovať od 2 až -4°C.

Cez deň bude naplno pracovať slnko pri slnečnom počasí, teplota vystúpi na severe na 2 až 5, na juhu 6 až 11°C.

Ešte chvíľami bude veterno, o to sa postará severný vietor, ktorý do poludnia môže dosiahnúť rýchlosť  50-60 km/h, k večeru bude slabnúť.

 

Mohlo by vás zajímat

Predpoveď,Slovensko ǀ 8.6.2023

V piatok ako cez kopirák

Predpoveď,Slovensko ǀ 7.6.2023

Zmení sa niečo vo štvrtok na Medarda?

Predpoveď,Slovensko ǀ 6.6.2023

Vlhkosti v stredu neubudne