
V priebehu stredy nás bude ovplyvňovať naďalej nevýrazná tlaková výš, ale postupne do regiónu strednej Európy začne prenikať aj vplyv oblasti nízkeho tlaku vzduchu (Obr. 1).

Obr.1: Synoptická situácia – streda (19. 11.)
Zdroj: ČHMÚ
V stredu bude prevládať jasná až polooblačná obloha (Obr. 2). Ojedinele, najmä v skorých ranných hodinách a predpoludním, možno očakávať hmlu, či nízku oblačnosť.

Obr. 2: Predpokladaný vývoj oblačnosti na Slovensku v stredu (19. 11.) podľa modelu ICON
V noci bude fúkať zväčša slabý vietor. V priebehu denných hodín bude nadobúdať prevažne južný smer (Obr. 3) a priemerné hodnoty rýchlosti sa budú väčšinou pohybovať do 20-25 km/hod. V horách, vo vysokých polohách, pôjde prechodne až o búrlivý vietor.

Obr. 3: Predpokladaný vývoj smeru a rýchlosti vetra na Slovensku v stredu (19. 11.) podľa modelu ICON
V noci bude teplota vzduchu klesať na väčšine územia Slovenska na hodnoty od -1 do -6 °C (Obr. 4). V údoliach, najmä na severe krajiny, sa minimálne teploty budú pohybovať okolo -8 °C.

Obr. 4: Predpokladané minimálne teploty vzduchu v stredu (19. 11.) podľa modelu WRF
Cez deň vystúpia maximálne teploty na hodnoty v rozsahu od 3 do 8 °C (Obr. 5), na severe bude lokálne chladnejšie.

Obr. 5: Predpokladané maximálne teploty vzduchu v stredu (19. 11.) podľa modelu WRF
Zdroje:
https://www.chmi.cz/predpovedi/predpovedi-pocasi/evropa/synopticka-situace