Upršaný úvod týždňa

19. 11. 2023
ǀ
POSLEDNÁ AKTUALIZÁCIA 19.11.2023 16:33
ǀ
Samuel Bacák

Posledné 3 dni boli na zrážky vcelku bohaté a iný nebude ani začiatok nového týždňa. Od severu k nám bude zasahovať stále tlaková níž.

Predpoveď synoptickej situácie na pondelok, 20. novembra – Zdroj: ČHMÚ

Zrážky očakávame v tekutej forme, snežiť by malo jedine na horách od výšok približne 1400 až 1500 m n. m., na severovýchode to môže byť aj nižšie. Pršať bude opäť na mnohých miestach Slovenska, v noci môže byť zrážok prechodne menej.

Prúdenie bude zväčša západné do maximálne 25 – 30, v nárazoch okolo 45 km/h.

V najbližšiu noc už nepoklesnú teploty tak hlboko ako v tú predchádzajúcu. Ochladí sa na 5 až 1, v údoliach do -1 °C.

V pondelok rátame s pomerne veľkými teplotnými rozdielmi medzi severovýchodom a juhozápadom územia. Krajný východ ešte zostane v o čosi chladnejšom vzduchu. Oteplí sa na 8 až 13 °C, v severnej polovici to bude väčšinou 3 až 7 °C.

Mohlo by vás zajímat

Predpoveď,Slovensko ǀ 4.12.2023

V utorok sa sneženie postupne vráti

Predpoveď,Slovensko ǀ 4.12.2023

Zimný týždeň

Predpoveď,Slovensko ǀ 3.12.2023

Mrazivý pondelok

Predpoveď,Slovensko ǀ 1.12.2023

“Všehochuť” počas prvého zimného víkendu